enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

6 gün sürecek oryantiring gençlik kampı başladı

Demirci Sarıçayır Tabiat Sporları ve Ulusal Şuur Kamp Alanı’nda Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen 32 atlete 6 gün boyunca, Demirci Halk …

6 gün sürecek oryantiring gençlik kampı başladı
11.07.2021 00:50
0
A+
A-

Demirci Sarıçayır Tabiat Sporları ve Ulusal Şuur Kamp Alanı’nda Türkiye’nin farklı kentlerinden gelen 32 atlete 6 gün boyunca, Demirci Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından kurulan stantlarda minyatür halı, kağıt rölyef, ahşap tasarım, fotoğraf ve ebru sanatı eğitimleri verilecek.

Atletlere ayrıyeten Demirci’nin Kurtuluş Savaşı’nda verdiği uğraş ve “Demirci Akıncıları” anlatılacak.

Kampın açılışında konuşan Demirci Kaymakamı Adem Kaya, “Akıncılar şehri” olarak Demirci’yi sporun merkezi yapmak istediklerini söyledi.

Konuk atletlere tertemiz tabiatta spor imkanı sağladıkları için keyifli olduklarını lisana getiren Kaya, “İlçemizi spor turizmine açacağız. Projelere ve etkinliklere büyük takviye veren Belediye Liderimiz Selami Selçuk’a teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Belediye Lideri Selami Selçuk ise “Oryantiring faaliyetinin birincisini gerçekleştiriyoruz. Yapacağımız faaliyetlerle Demirci’nin tabiatını tanıtarak burayı sporun kenti yapmak istiyoruz. Bu tertibi en âlâ formda tamamlayarak, gelecek yıllarda daha büyük tertipler yapacağız.” tabirlerini kullandı.

Bursa’dan gelen Ece Su Has, oryantiring sporunda tabiat ile iç içe olduklarını söz etti.

Berkay Kılıç da “Oryantiring, hoş bir spor. Birçok kenti görme fırsatı buldum. Gezdiğim yerlerin hem tarihini öğreniyor hem de oryantiring sporu yapıyoruz. Demirci, çok hoş bir yer. Oryantiring sporu için çok özel yerlerden birisi olacak.” diye konuştu.

Kastamonu Oryantiring Vilayet Temsilcisi Erdi Aslan, kamp esnasında oryantiring sporunun yanı sıra yöredeki el sanatları ile ilgili de eğitimler verileceğini söyledi.

Öte yandan, kampın akabinde 12-14 Temmuz tarihlerinde Demirci’de Türkiye Oryantiring Şampiyonası düzenlenecek.

AA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.