enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

BodRUN Ultra Maratonu koşuldu

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu yıl 5’incisi düzenlenen BodRUN Ultra Maratonu’nda yerli ve yabancı sportmenler yarıştı. Bodrum Belediye Meydanı …

BodRUN Ultra Maratonu koşuldu
20.11.2021 22:22
0
A+
A-

Muğla’nın Bodrum ilçesinde bu yıl 5’incisi düzenlenen BodRUN Ultra Maratonu’nda yerli ve yabancı sportmenler yarıştı.

Bodrum Belediye Meydanı’ndan başlayan, ortalarında yabancı atletlerin de olduğu ve yaklaşık 500 kişinin uğraş ettiği tertipte, 6, 10, 23 ve 60 kilometre yarışları yapıldı.

Belli bir kısmı kent merkezi ve kıyı bandında geçen yarışlarda, 6 kilometre üzerindeki parkurlar dağlık ve ormanlık alanlardan oluştu.

Bodrum Belediyesinin takviyeleriyle gerçekleştirilen tertipte, etapların tamamlanmasının akabinde genel klasman ve farklı yaş kategorilerinde dereceye girenlere, merasimle kupaları verildi.

6 kilometre genel klasmanda bayanlarda Esra Uzun, erkeklerde Turan Alkan’ın birinci olduğu yarışlarda, 10 kilometrede bayanlarda Mihraç Ayan, erkeklerde Aykut Kırsay, 23 kilometrede bayanlarda Natalia Gyurten, erkeklerde Mehmet Aydıngör birinci sırada yer aldı.

60 kilometrede ise bayanlarda Anastasiia Golubeva, erkeklerde de Umut Çavuşoğlu birinci oldu.

23 kilometre erkeklerde birinci olan Mehmet Aydıngör, basın mensuplarına, yarışın biraz yorucu olduğunu fakat hoş geçtiğini söyledi.

Yarışmacılardan onkolog Sevilay Altıntaş da Belçika’dan 18 kişilik bir kümeyle geldiklerini belirtti. Kümede kanser tedavisi gören şahısların bulunduğunu aktaran Altıntaş, “Tedaviden sonra 2 yıl boyunca hastalarımızı 10 kilometreye hazırladık, koşuya getirdik. Yarış çok hoştu, şad kaldık.” diye konuştu.

AA

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.