enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Galatasaray Nef Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: “Beklentilere layık bir ekip yarattığımızı düşünüyorum”

Galatasaray Nef Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, Galatasaray Televizyonu’na konuk oldu. Yeni dönem yapılanması ve transferlerimizle ilgili …

Galatasaray Nef Genel Menajeri Turgay Zeytingöz: “Beklentilere layık bir ekip yarattığımızı düşünüyorum”
01.08.2022 18:24
0
A+
A-

Galatasaray Nef Genel Menajeri Turgay Zeytingöz, Galatasaray Televizyonu’na konuk oldu. Yeni dönem yapılanması ve transferlerimizle ilgili değerli ayrıntılar veren Turgay Zeytingöz, Avrupa’da ve ligde maksatları yüksek olan güçlü bir takım oluşturduklarını belirterek, itici gücümüz olan taraftarlarımızdan her vakit olduğu üzere tam dayanak vermelerini istedi.

Genel Menajerimiz Turgay Zeytingöz’ün açıklamaları şu formda:

“Geçen dönem başından itibaren vurguladığımız şey daima birebirdi. Galatasaray topluluğuna layık bir ekip oluşturmak, taraftarın şad olacağı ve izlemekten keyif alacağı bir ekip oluşturmak istiyorduk. Nihayetinde bunu gerçekleştirdiğimizi düşünüyorum. Natürel sonucunda her ne kadar taraftarın gurur duyduğu bir ekip olsak da, sonunda biraz buruk ayrıldık.  Zira Avrupa’nın en güzel kadrosuna, Avrupa’nın son iki sene şampiyonu olan Anadolu Efes’e karşı tahminen de o seriyi geçme noktasına getirmiştik. Münasebetiyle doğal ki burukluk var içimizde. Avrupa’da istediğinizi tam olarak gerçekleştirmedik. Geçtiğimiz sene düzgün başladığımız bir Avrupa serüveninde maalesef ikinci kümede elenmek durumunda kaldık. Andreas Pistiolis’in gelişi ve ondan sonra taraftarla bir arada yakalanan sinerji bizi düzgün bir yere getirdi.”

“AVRUPA’DA AMAÇ FINAL FOUR”

“Bu bir oluşum. Geçen sene bu oluşumun birinci yılıydı. Galatasaray Nef ismi altında A Kadrosu ve altyapısıyla daima büyüyen daima gayesini geliştiren ve daha güzele gitmeye çalışan bir tertip. Bu tertibin ikinci yılı. Bu sene amaçlarımız daha büyük. Bu sene katılacağımız ve FIBA Şampiyonlar Ligi’nde bu sefer en dorukta olmayı istek ediyoruz. Tabi oradaki format ulusal format olmadığı için en baştan şampiyonluk gayesi koyamazsınız. Orada öncelikli gayemiz Final Four’a kalmak. Final Four günlük performansın belirleyici olduğu bir sistem. Oraya kalmak ve sonrasında da tahminen de şu ana kadar Türkiye gelmemiş bir kupayı yeniden birincilerin kulübü Galatasaray olarak gerçekleştirmek hedefindeyiz. İnşallah yolumuz açık olur ve hoş bir dönem geçiririz diye ümit ediyorum.”

“ABDİ İPEKÇİ RUHUNU CANLANDIRACAK BİR GRUP YARATTIK”

“En korkulan deplasman benim için Abdi İpekçi’deki Galatasaray deplasmanıydı. Geçen sene bunu Abdi İpekçi ruhunu tekrar canlandırmak olarak lisana getirdik ve sonunda da hakikaten bu türlü bir ortam yarattığımızı düşünüyorum. En son Anadolu Efes serisinde, ondan öncesinde Tofaş müsabakasında yaşadığımız ortam hakikaten çok etkileyiciydi. Bence bu türlü bir ortamda Galatasaray her çıktığı müsabakada favoridir. Bu sene de başından itibaren taraftarımızı grubumuza takviye olmaya davet ediyorum. Bildiğiniz üzere çok yakın vakitte bilet satışlarımıza başlandı. 12 Ağustos’a kadar yenileme devri sürecek. 15 Ağustos’ta genek satış devrimiz başlayacak. Bütün taraftarımızı bütçeleri  doğrultusunda Sinan Erdem’den bir koltuk alıp Abdi İpekçi ruhunu yaşatmalarını bekliyoruz.” 

“Andreas Pistiolis’in gelişi ile birlikte bir itimat ortamı oluştu. Geçen sene bu tertipte emeği olan Erden beyefendiden başlamak üzere herkese, Genel Yöneticimiz Kerem Tunçeri, idari ve teknik takımda olan herkesin çok büyük emekleri var. Hepsine teşekkür etmek istiyorum lakin bu sene bizi daha güç bir misyon bekliyor. Beklenti daha fazla ve ona layık olan bir grup yarattığımızı düşünüyorum. İnşallah bu sonuçlara da yansır diye umuyorum. Biz buna inanıyoruz.” 

“KAPTAN GÖKSENİN ÇOK DEĞERLİ ROL ÜSTLENİYOR”

“Öncelikle kaptandan başlamak lazım. Kaptan Galatasaray’da yetişmiş güzel bir Galatasaraylı. Bu işin saha için kadar dışı da kıymetli. Orada kaptan bize her vakit çok takviye oluyor.Hem saha içindeki performansı hem de sağ dışında insanlara Galatasaraylılığı anlatması ve sonuçta tribünle saha içindeki uyum çok değerli. Göksenin geçen sene de çok değerli rol üstlendi. Bunun yeniden devam edeceğini düşünüyorum. Göksenin haricinde Sadık Kabaca geçen yılki takımdan tekrar bu sene devam edeceğimiz oyunculardan biri. O da şu anda A Ulusal Kadroyla birlikte kampta. Bu sene daha da üzerine koyarak ilerleyeceğini düşünüyorum. O da çok değerli potansiyel. Bizim için, Türk basketbolu için çok kıymetli bir kıymet.” 

“DEE BOST, SAHA İÇİ BAŞKANIMIZ OLARAK DEVAM EDECEK”

“Dee Bost ile de yolumuza devam ettik. Dee Bost ve taraftar ortasında çok önemli bir aidiyet oluştu. Birebir vakitte da saha içi performans olarak da geçen sene çok büyük katkı verdi. Bu sene yeniden saha içi önderimiz olarak devam edeceğiz. İnanın en başından beri ne bizim ne de Dee Bost tarafında aksi bir fikir olmadı. Nihayetinde 1+1 sene uzattık. Umarım uygun bir dönem geçer ve bizimle bir arada olmaya devam eder.”

“Onun dışında geçen yılki kadro takımından devam eden genç oyuncularımız var. Egetan Yıldızoğlu. Şu anda U18 Ulusal Takımı’yla birlikte. İzmir’de Avrupa Şampiyonası oynuyor. Önümüzdeki sene onun da katkı vereceğini düşünüyoruz. Kurguyu ona nazaran hazırladık. Acar Şen U20 Ulusal Takımı’nda uygun performans gösterdi. Avrupa Şampiyonası’nda bizimle bir arada olacak. Onun dışında on tane yeni transferimiz var.”

Genel Menajerimiz Turgay Zeytingöz’ün yeni transferler hakkındaki değerlendirmeleri ise şu biçimde:

“TARAFTARLARIMIZ DYLAN ENNIS’İ ÇOK SEVECEK”

“Dylan Ennis istemi çok değerli bir oyuncu. 1991 doğumlu. Avrupa basketbolunda kendini kanıtlamış bir oyuncu. Şöyle de güzel bir tesadüf var. Kardeşi de son seneyi Türkiye’de geçirdi. Bu sene de tekrar devam edecek. Şu anda Tofaş’ta oynuyor. Tyler Ennis. Eurocup ve Şampiyonlar Ligi’nde oynadı. Dee Bost üzere başkan bir karakter. Galatasaray taraftarlarıyla çok uyumlu olacağını düşünüyorum. Galatasaray taraftarları etkileşme geçtiğini görüyorum. Çok heyecanlıç Biz de onunla birlikte olacağımız için heyecanlıyız.”

RAYMAR MORGAN

“Raymar Morgan deneyimli bir oyuncu. Daha evvel ülkemizde Tofaş ve Karşıyaka’da çok başarılı uğraş etti. Geçen dönem EuroLeague’den Asvel’e transfer oldu fakat geçen dönemin başında şansız bir sakatlık yaşadı. Bel fıtığı ameliyatı hasebiyle uzun müddet parkelerden uzak kaldı; fakat bizim çok beğendiğimiz ve daima izlediğimiz bir oyuncu olduğu için mart ayından beri idmanlarını takip ediyoruz. Şu anda sağlıklı bir formda ortamıza katılınca ile alakalı bir soru işareti yok. Sağlıklı Rayman Morgan bu yılki amaçlarımızda çok değerli rol alacak.”

BRAIAN ALEXANDER-RODAS

Braian Alexander-Rodas Kolombiyalı bir basketbolcu. Son dört yılını Avrupa’da geçirdi. Şu an o da Avrupa basketbolunda çıkışta olan isimlerden. Birçok büyük ekibin radarındaydı. Braian Alexander-Rodas düşündüğümüz konumda çok ülkü bir oyuncuydu. Başından beri onunla görüşmelerimize devam ettik. Taraftarın çok seveceği, daima oyun içinde olan kıymetli bir oyuncu olduğunu düşünüyorum.

ANGELO CALOIARO

“Angelo Caloiaro üç dönem EuroLeague’de Maccabi Tel Aviv’de forma giyen bir oyuncu. Onunla Banvit döneminde bir arada oynamıştık. Yakınan tanıdığım bir oyuncu. Şu anda konumu prestijiyle bulunduğumuz Basketbol Şampiyonlar Ligi tertibinde en kıymetli birkaç oyuncudan biri. Onun da büyük katkı vereceğini umuyorum.”

JEHYVE FLOYD

“Floyd geçen sene ülkemizde Fenerbahçe Beko’da forma giydi. Ondan öncesinde Panathinaikos’taydı. Geçen seneyi EuroLeague’de geçirdi. Çok değerli bir potansiyel. Genç bit oyuncu. 1997 doğumlu. Bu sene bence oynayacağı basketbolla bir sonraki sene için çok daha ilgi görecek. Taraftarımızın onu çok seveceğini düşünüyorum.” 

“1000 ÜZERİNDE OYUNCU ÜSTÜNDE ÇALIŞTIK”

“Scouting grubumuz var. Geçen sene 1000 üzerinde çalışma yaptık. Takımımızda kalacak, kalma ihtimali olan oyunculardan Kerry Blackshear kendi isteğiyle kulübe bonservis getirerek ayrıldı. Adım adım takip edilen sistem sonucunda bu türlü bir grup oluştu. Bizim içimize sindi ve bizi umutlandırıyor. Andreas Pistiolis transfer bitene kadar Türkiye’de kaldı. Kerem Tunçeri, ben ve Andreas Pistiolis ile beraner bu süreci yönettik. Sonucunda güzel bir grup oluştuğunu düşünüyorum.”

YERLİ TRANSFERLERİMİZ

“Yunus Emre Sonsırma ve Becerikli Ağva ile Karşıyaka’dan anlaştık. Yunus Emre Sonsırma çok uzun vakittir Türkiye Ligi’nde kıymetli gruplarda değerli işler için oynamış bir oyuncu. Takım kurgusu açısından bize çok yararlı olacağını düşünüyorum. Becerikli Ağva da uzun oyuncu rotasyonunda çok değerli bir isim. Almanya Ulusal Takımı’nda yer alan bir oyuncu. Orada doğup büyümüş. Muhaymin Mustafa ise Kıbrıs 1999 doğumlu. Değerli bir yetenek altyapı ulusal grup kademelerinde oynadı. Ben onda Sadık Kabaca üzere çok farklı katkı vereceğini, çok enteresan yerlere çıkacak potansiyeli gördüm. Sinan Sağlam ve Sedat Ali Karagülle öteki transferlerimiz. Onlar da genç, oyun kurgumuza yararı olacağını düşündüğüm isimler. Hoş bir takımımız oldu. İsim isim ve takımın tamamına baktığımızda hoş bir takım yakaladık. Amaçlarımızda bize çok yardımcı olacak oyuncular transfer ettiğimiz düşünüyorum. Taraftarımızın ve topluluğumuzun bize inancı var. O inancın hakkını vereceğimize inanıyorum.”

“HEDEFLERİMİZ BÜYÜK”

“15 Ağustos’ta yabancı oyuncularımızın seyahatleri başlayacak. 17 Ağustos’ta sıhhat denetimleri ve sonrasında dönemin birinci idmanına çıkacağız. Eylül ayı başından itibaren hazırlık maçları serüvenimiz başlayacak. İstanbul’da katılaşmış dörthazırlık maçımız ve Bursa’da katılacağımız bir turnuva var. Türkiye Basketbol Üstün Ligi ekim ayında başlayacak. Lige ve Şampiyonlar Ligi’ne hazır hale geleceğiz. Türkiye Basketbol Ligi’nde 29 Ağustos’ta kuralar çekilecek.”

“ALTYAPIDA HOŞ ŞEYLER OLUYOR”

“Yine geçen dönemin başından beri bu tarafta çok hummalı bir çalışmamız var. Bu bahiste Erden Bey’in çok önemli vizyonu ve isteği var. Altyapıya geçen dönemin başında beri nitekim ziyadesiyle değer ve ziyadesiyle kıymet veriyoruz. Şu ana kadar bir pilot kadro kurduk. A ekip altına bir basamak olarak düşündük. Onun dışında geçen dönemden başlayarak çok önemli bir Türkiye içinde tarama yaparak değerli yetenekleri kazandırdık. Bunların sonucunda bu sene A kadro çalışmalarımıza dört altyapı oyuncumuzla başlayacağız. Bu sayının giderek artması istikametinde bütün çalışmalarımız. İnşallah bu sayı giderek artacak ve yakın vakitte tahminen de Galatasaray kadrosunun ana takımı, altyapıdan oluşacak. Ulusal ekiplere daha fazla oyuncu vereceğiz. Şu anda ulusal gruplarda her kademede bir oyuncumuz var. Bunun sayısını artırmak öncelikli gayemiz. Altyapıda Galatasaray’da hoş şeyler oluyor. İnşallah yakın vakitte bunun meyvelerini almaya başlayacağız diye umuyorum.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.