enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

ING’nin Olimpik Kızlar’ı Tokyo yolunda

Toplumsal cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin odağına alan ING Türkiye, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile hayata geçirdiği …

ING’nin Olimpik Kızlar’ı Tokyo yolunda
10.07.2021 23:41
0
A+
A-

Toplumsal cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin odağına alan ING Türkiye, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile hayata geçirdiği ING Olimpik Kızlar projesi kapsamında desteklediği ve Olimpiyatlarda yarışa hak kazanan bayan atletleri Tokyo’ya uğurluyor. Bu kapsamda atletleri uğurla uğurlamak için özel bir proje hayata geçiren ING, hazırladığı görüntü ile tüm Türkiye’ye atletlere takviye bildirisi paylaşmaları için davette bulunuyor. ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “Olimpik Kızlar’ımızın ilham veren çabalarını desteklemekten memnunuz. Bayan rol modellerin desteklenmesi ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçleneceğine ve Türkiye’nin gerçek potansiyelinin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Ülkemizi temsil edecek bütün atletlerimizle gurur duyuyoruz” dedi. TMOK Lideri Prof. Dr. Uğur Erdener ise “Başarıları ve örnek atlet kişilikleriyle Tokyo 2020’de ülkemizin gurur kaynağı olacağına gönülden inandığımız atletlerimize muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

Daha düzgün ve eşit bir gelecek için bayanın güçlendirilmesi gerektiğine inanan ING, Çeşitlilik ve Dahiliyet Siyaseti çerçevesinde ilerleyerek toplumsal cinsiyet eşitliğini faaliyetlerinin merkezine alıyor. Bu kapsamda bayanın güçlendirilmesini destekleyecek projelere imza atan ING Türkiye, Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi (TMOK) iş birliği ile hayata geçirdiği ING Olimpik Kızlar Projesi kapsamında desteklediği bayan atletleri Tokyo 2020 Olimpiyatları’na uğurladı. Olimpik Kızlar projesi kapsamında desteklenen ve Olimpiyatlar’a katılacak atletlere motivasyon sağlamak için özel bir proje geliştiren ING, hazırladığı görüntü ile tüm Türkiye’ye atletlere dayanak bildirisi paylaşmaları için davette bulunuyor. Proje kapsamında gelen takviye bildirileri bir USB kolyeye yüklenecek ve Olimpik Kızlar projesi kapsamında desteklenen bayan atletlere gönderilecek.

Alper Gökgöz: Bayan rol modellerin desteklenmesi ile Türkiye’nin gerçek potansiyeli ortaya çıkacak

Cinsiyet bağımsız fırsat eşitliğini ING kültürünün bir kesimi olarak gördüklerini belirten ING Türkiye Genel Müdürü Alper Gökgöz, “ING olarak cinsiyet eşitliğini faaliyetlerimizin odağımıza alıyor ve daha eşit bir gelecek için bayanın güçlendirilmesinin değerli olduğuna inanıyoruz. Bu kapsamda güçlü olduğumuz ve katkı sağlayabileceğimize inandığımız alanlarda bayanın güçlendirilmesine yönelik adımlar atıyoruz. Cinsiyet eşitliğine bütüncül olarak bakıyor, yalnızca kurum içerisinde değil tıpkı vakitte kurum dışında da bayanın güçlendirilmesini destekleyecek projelere imza atıyoruz. Bayan rol modellerin desteklenmesi ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçleneceğine ve Türkiye’nin gerçek potansiyelinin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Türk sporunun en esaslı paydaşlarından Türkiye Ulusal Olimpiyat Komitesi paydaşlığı ile ING Olimpik Kızlara Takviye Projesi’ni de bu gayeyle hayata geçirdik. Bu proje ile atletlerimizin yanında yalnızca maddi olarak yer almıyoruz, birebir vakitte onları bir rol model olarak küçük yaştaki genç kızlarımıza da tanıtıyoruz. Bayan rol modellerin desteklenmesi ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin güçleneceğine ve Türkiye’nin gerçek potansiyelinin ortaya çıkacağına inanıyoruz. Projemiz ile bayanın her platformda izleyici değil, alandaki oyuncu olması gerektiğini vurguluyoruz. Bu nedenle “Bastırın Kızlar” diyerek hem onları cesaretlendiriyoruz hem de onları izleyen milyonlarca genç kıza ilham vermek istiyoruz” dedi.

Gökgöz, “Tokyo 2020 Olimpiyatları yüzde 49’a yakın bayan atlet iştirakiyle bugüne kadarki cinsiyet eşitliğinin en yüksek oranda sağlandığı Oyunlar olacak. Olimpiyat kotası alan ve Türkiye ismine yarışacak olan bayan sportmen oranı da 50 bayan sportmen ile yüzde 46 oldu. Olimpiyatlar’da bayan temsilinde eşitliğe bu kadar yaklaşmak hepimiz için hayli memnunluk verici. Atletlerimiz Tokyo 2020 Olimpiyatları’na da büyük bir azim, disiplin ve kararlılıkla hazırlanıyorlar. Elde edecekleri sonuç ne olursa olsun Tokyo yolunda gayret eden ve Olimpiyatlar’da yarışacak atletlerimizin onları izleyen genç kızlarımıza ilham vereceğine inancımız tam. Ülkemizi temsil edecek bütün atletlerimizle gurur duyuyor ve hepsine muvaffakiyet dileklerimizi iletiyoruz” diye aktardı.

Uğur Erdener: Yarının güçlü bayanlarına ilham olacak atletlerimize muvaffakiyetler diliyoruz

TMOK Lideri Prof. Dr. Uğur Erdener ise “Kadınların sporun her kademesine eşit ve sağlam erişimini sağlamayı kendine vazife ve misyon edinen bir kuruluş olarak, Tokyo 2020 Olimpiyat Oyunları’nda ülkemizi temsil edecek rol model bayan atletlerimize ING ile birlikte dayanak olmaktan büyük memnunluk duyuyoruz. Yarının güçlü bayanlarına ilham olacak, bizleri gururlandıracak atletlerimize gönülden muvaffakiyetler diliyoruz” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.