enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Muhammed Muzaffer Çelik: Azminizle bu zorlukları yeniyorsunuz

Eyyübiye ilçesinde yaşayan Muhammed Muzaffer Çelik, 2 yıl evvel ampute futbol kadrosunun kaptanı Mahmut Toprak’ın tavsiyesiyle futbolla tanıştı …

Muhammed Muzaffer Çelik: Azminizle bu zorlukları yeniyorsunuz
03.09.2021 22:07
0
A+
A-

Eyyübiye ilçesinde yaşayan Muhammed Muzaffer Çelik, 2 yıl evvel ampute futbol kadrosunun kaptanı Mahmut Toprak’ın tavsiyesiyle futbolla tanıştı. Hocasının ve kadro kaptanının yaptırdığı çalışmalarla kısa müddette kıymetli bir ara kaydeden Çelik, 2020 yaz periyodunda Avrupa Ampute Futbol Federasyonu (EAFF) tarafından düzenlenen milletlerarası küçükler sportmen kampına katılmayı başardı.

Eyyübiye Belediyespor Ampute Futbol Ekibi ile bu dönem Üstün Lig ’e çıkma muvaffakiyetini da yakalayan Çelik, 3 ay evvel halter atleti ve antrenörü Mahmut Toprak’ın idmanını izleyince bu spora da başlamaya karar verdi.

Toprak ile görüşen Çelik, yaklaşık 2 aylık bir çalışmanın akabinde 8-9 Ağustos’ta Adana’da gerçekleştirilen Türkiye Bedensel Engelliler Halter Şampiyonası’na katıldı ve sıkletinde 4’üncü olmayı başardı.

Çelik, AA muhabirine, her iki sporu da birlikte yürütmekten duyduğu memnuniyeti lisana getirdi.

Adana’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda bir manada kendisini test ettiğini aktaran Çelik, şöyle konuştu:

“İlk sefer tanıştığım halterde evvelce biraz zorlandım ancak Mahmut abiyi kendime örnek aldım, onun çalışma azmi beni heveslendirdi. 2 ay çalışmayla katıldığım birinci turnuvada çok heyecanlıydım ve 4’üncü olabildim. Artık gayem daha çok çalışarak evvel ulusal ekibe seçilebilmek sonra da Avrupa ve dünya şampiyonaları ile olimpiyatlarda başarılı olmaktır. Hem ampute futbol ekibinde oynamak hem halter sporu yapmak, tahminen başta güç üzere görünebilir lakin azminizle bu zorlukları yeniyorsunuz.”

Tüm engellileri sporla ilgilenmeye davet eden Çelik, “Eğer inanırsanız başarılı olursunuz. Başlarda bana yapamazsın dediler fakat 2 ay üzere bir çalışma sonrası turnuvaya katıldıktan sonra bakışları değişti. Artık daha çok dayanak olmaya başladılar. Yani başta sana güvenmeyen beşerler sen başarıyı yakaladıkça güveneceklerdir.” diye konuştu.

Antrenörü atletine güveniyor

Antrenör Mahmut Toprak ise yaklaşık 2 yıl evvel Muzaffer ile tanıştığını ve ampute futbol ekibinde azmi sayesinde başarıyı yakaladığını anlattı.

Muzaffer’in uygun yerlere gelmesini beklediklerini aktaran Toprak, şunları kaydetti:

“Önceleri yapamaz diye düşündüm ancak azmi ve isteğiyle bizi yanılttı. Birinci sefer tanıştığı halterde 2 aylık bir çalışmanın akabinde kendisini Adana’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’na götürdük. Burada 4’cü oldu. Bu bizim için birincilikten daha değerliydi, zira bu kadar kısa müddette bu derecesi kıymetli bir muvaffakiyettir. Kendisini kutluyorum ve başarılı olacağını düşünüyorum. İnşallah ileride kentimizi ve ülkemizi gururlandıracaktır. Yaşı daha 15 ve çok azimli bir kardeşimiz. Elimizden geldiği kadar kendisine yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu ismi kimse unutmazsın ileride hafızalara kazınacaktır diye düşünüyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.