enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Peng Shuai’nin ‘yaşam kanıtı’ imajları paylaşıldı

Çin devlet medyası Küresel Times’ın Şef Editörü, 2 Kasım’dan itibaren kayıp tenisçi Peng Shuai’nin 3 başka imajını yaşadığına dair ispat olarak …

Peng Shuai’nin ‘yaşam kanıtı’ imajları paylaşıldı
21.11.2021 11:52
0
A+
A-

Çin devlet medyası Küresel Times’ın Şef Editörü, 2 Kasım’dan itibaren kayıp tenisçi Peng Shuai’nin 3 başka imajını yaşadığına dair ispat olarak bugün paylaştı. Şef Editör, ‘yaşam kanıtı’ manzaralarla birlikte “Video içeriği, onların cumartesi günü Pekin saatinde çekildiğini açıkça gösteriyor” tabirlerini kullandı.

Ünlü tenisçi Peng Shuai, 2 Kasım’da Çin toplumsal medya sitesi Weibo’da eski Başbakan Yardımcısı Zhang Gaoli hakkında kendisini uzun müddet taciz ettiğine dair bir tez yayınladı. O tarihten itibaren kendisinden haber alınmayan tenisçinin, arkadaşlarıyla yemekte olduğu ve bir tenis tertibindeki imgeleri içeren 3 farklı ‘yaşam kanıtı’ görüntüler paylaşıldı.

Paylaşım, Çin devlet medyası Küresel Times’ın Şef Editörü Hu Xijin tarafından yapılarak görüntülerle birlikte, “Peng Shuai’nin bir restoranda koçu ve arkadaşlarıyla akşam yemeği yediğini gösteren iki görüntü klip edindim. Görüntü içeriği, onların cumartesi günü Pekin saatinde çekildiğini açıkça gösteriyor” bildirisi yer aldı.

BAYAN TENİSÇİLER BİRLİĞİ: 2 KASIM’DAN İTİBAREN HABER ALAMADIK

Bayan Tenisçiler Birliği (WTA) ve ünlü tenisçiler, 2 Kasım’dan itibaren ünlü tenisçinin yaptığı taciz açıklamasından sonra kendisinden haber alınamadığını belirterek, hayatından tasa ettiklerine dair açıklamalar yapmıştı. İngiltere Dışişleri Bakanlığı basın açıklaması yaparak, “Çinli yetkililer, onun güvenliği ve nerede olduğuna dair doğrulanabilir ispatları hemen sağlamalı. Herkesin reaksiyon korkusu olmadan konuşmasına müsaade verilmelidir. Dünyanın rastgele bir yerindeki tüm cinsel taarruz raporları soruşturulmalıdır” sözlerini kullanmıştı.

ETİKETLER: ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.