enflasyonemeklilikötvdövizakpchpmhp

Teniste 43. Hülya Avşar Cup sona erdi

Türkiye Tenis Federasyonu ile Megasaray Tenis Akademisi iş birliğinde Belek Turizm Merkezi’ndeki Megasaray Tenis Akademisi kortlarında …

Teniste 43. Hülya Avşar Cup sona erdi
21.11.2021 19:22
0
A+
A-

Türkiye Tenis Federasyonu ile Megasaray Tenis Akademisi iş birliğinde Belek Turizm Merkezi’ndeki Megasaray Tenis Akademisi kortlarında gerçekleştirilen ve 6 gün süren turnuvada erkekler ve bayanlarda 25 kategoride yaklaşık 300 tenisçi uğraş etti.

Turnuvada, yeni başlayanlar kategorisinde Dilek Tanyeli, 18 yaş üstü tek bayanlarda Sinem Oğuz, 30 yaş üstü tek bayanlarda Nurhayat Öğüş, 35 yaş üstü tek bayanlarda Hasret Ateş, 40 yaş üstü tek bayanlarda Tatiana Özel, 45 yaş üstü tek bayanlarda Ezgi Hançer, 50 yaş üstü tek bayanlarda Hatice Yaveri, 55 yaş üzeri tek bayanlarda ise Serpil Yıldırım birinci oldu.

Tek erkeklerde, yeni başlayanlar kategorisinde Ali Fenercioğlu, 18 yaş üstünde Mert Can Mermer, 30 yaş üstünde Çağlar Özbek, 35 yaş üstünde Turgut Korkut, 40 yaş üstünde Uğur Öz, 45 yaş üstünde Erdal Güneş, 50 yaş üstünde Cansel Elçin, 55 yaş üstünde Remzi Pekün, 60 yaş üstünde Celalettin Bacanlı ve 65 yaş üstünde Muzaffer Çırak şampiyon oldu.

Turnuvada 35 yaş üstü çift bayanlarda Hayat Üstün-Özlem Ateş, 45 yaş üstü çift bayanlarda Hatice Yaveri-Tatiana Özel, 35 yaş üstü çift erkeklerde Turgut Korkut-Uğur Öz, 45 yaş üstü çift erkeklerde Oğuz Baharlı-Salih Alagöz, 55 yaş üstü çift erkeklerde Celalettin Bacanlı-Remzi Pekün, 35 yaş üstü karışık çiftlerde Cengiz Burnik-Burcu Karababa vilayet 45 yaş üstü karışık çiftlerde Aladdin Kürkçü-Zeynep Canan birinciliği elde etti.

Turnuva sonunda dereceye girenlere mükafatları sanatçı Hülya Avşar tarafından verildi.

Ödül merasimine Türkiye Tenis Federasyonu Lideri Cengiz Durmuş ve Şahinler Holding İdare Şurası Lideri Kemal Şahin de katıldı.

Federasyon lideri Durmuş, basın mensuplarına, tenis ve spor turizminin yaygınlaşması açısından bu tıp turnuvaların çok kıymetli olduğunu söyledi.

Dünyanın en düzgün atletlerini yetiştirmeyi amaçladıklarını aktaran Durmuş, “Tenisin 81 vilayette sokaklarda oynanabilir hale gelmesini, bu cins turnuvalarla hızlandırıyoruz. Bundan sonra da bu çeşit tertipler yapacağız.” diye konuştu.

Turnuvaya mesken sahipliği yapan Şahin ise akademilerinde 40 çocuğa tenis eğitimi verdiklerini kaydetti.

Akademide eğitim görmüş 6 çocuğun ulusal kadroya girdiğine dikkati çeken Şahin, “Teniste dünya çapında kıymetli bir yol alabilirsek, hem tenis oynayan çoğalacak hem de yeni yetenekler çıkacak. Türkiye’nin tenis manasında ismini duyurmak için çalışıyoruz.” sözlerini kullandı. (AA)

ETİKETLER: , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.